start / aktualności
 nasze pracownie
 kwalifikacyjne kursy
 zawodowe

 kursy / oferta
 praktyczna nauka
 zawodu

bip
bipPoczta przez WWW
Login

Hasło


AKTUALNOŚCI
Kurs "Diagnosta samochodowy" - maj 2014 PDF Drukuj Email
W okresie od  9 maja do 1 czerwca 2014 roku zrealizowany został kolejny kurs "Diagnosta samochodowy". Tym razem wśród uczestników realizujących całościowy kurs 5 - modułowy, znalazła się jedna kobieta. Pani przyjechała do nas z okolic Ślesina. Jeden uczestnik kursu realizował tylko moduły - II i III w celu uzupełnienia brakujących uprawnień.
Czytaj całość…
 
Praktyka zawodowa - dla uczniów ZSP nr 2 w Jarocinie PDF Drukuj Email
W terminie od 5 maja do 30 maja 2014 roku w Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie praktykę zawodową w zawodzie technik mechanik, realizowała klasa III TM/TE z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Zajęcia przeprowadzone zostały na podstawie programu praktyki w liczbie 100 godz. Uczniowie mieli możliwość poznania nowoczesnych technik wytwarzania oraz obróbki maszynowej wykonywanej na bazie CNC. Przez okres czterech tygodni odbywali zajęcia w trzech
Czytaj całość…
 
Kurs "CNC" - kwiecień 2014 PDF Drukuj Email
Rozpoczęliśmy realizację kursu "Programowanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie" - CNC. Termin organizacji kursu zawiera się od 10 kwietnia do 29 kwietnia 2014r.  Liczba uczestników na kursie wynosi 8 osób. Wśród uczestników znajduje się osoba skierowana przez "SPOMASZ" Pleszew S.A. oraz osoba skierowana przez RENISHAW Sp. z o.o. Warszawa.
Czytaj całość…
 
Inauguracja Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych - 2014r. PDF Drukuj Email
Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie rozpoczęło realizację kolejnych Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych. Na spotkaniu organizacyjnym zjawiła się liczna grupa osób zainteresowanych zdobyciem całkowicie bezpłatnie nowego, atrakcyjnego zawodu. KKZ Centrum realizuje od roku 2013. W roku 2014 CKP rozpoczęło realizację  dwóch Kwalifikacyjnych  Kursów  Zawodowych.
Czytaj całość…
 
Kurs "Diagnosta samochodowy" - luty/marzec 2014 PDF Drukuj Email
Pierwszy w tym roku kurs "Diagnosty samochodowego" za nami. Zgodnie z oczekiwaniami cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony osób zamierzających podjąć zatrudnienie  na  stanowisku diagnosty samochodowego.    W terminie od 14.02.2014r.  do 09.03.2014r.  na zajęciach kursu w Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie uczestniczyło 11 osób.
Czytaj całość…
 
Projekt "e-Nauczyciele Powiatu Pleszewskiego" PDF Drukuj Email
Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie oraz PHU INFO-KOMPLEKS Jacek Drosdowski Pleszew rozpoczęło realizację II edycji szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu: "e-Nauczyciele Powiatu Pleszewskiego", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.4 – Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty.
Czytaj całość…
 
Wpis do WUP Poznań zaktualizowany PDF Drukuj Email
Na początku roku 2014 Placówka nasza jak co roku zaktualizowała wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu (WUP). Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie istnieje w RIS jako instytucja szkoleniowa od 2004r. Każdego roku aktualizujemy dane i składamy wniosek
Czytaj całość…
 
Kurs Spawalniczy dla uczniów ZSUG w Pleszewie PDF Drukuj Email
Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie zrealizowało dla 20 uczniów Zespołu Szkół Usługowo - Gospodarczyk w Pleszewie kurs spawalniczy. Placówka nasza wygrała przetarg ogłoszony przez w/w Szkołę na realizację Zadania nr 2 - zajęcia zawodowe: kurs spawalniczy metodą MAG i metodą TIG. Kurs przeprowadzono w terminie od 12.12.2013r. do 28.02.2014r.   Kurs zorganizowany został w
ramach realizacji Projektu "Rozwiń skrzydła swoich możliwości” współfinansowanego przez EFS w ramach POKL Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Czytaj całość…
 
Mamy nowe Upoważnienie OKE w Poznaniu PDF Drukuj Email
Na początku stycznia 2014r. Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie uzyskało nowe Upoważnienie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu do realizacji etapu praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Upoważnienie dotyczy organizacji egzaminów jeszcze na tzw. "starych zasadach" w zawodach:
Czytaj całość…
 
Praktyka zawodowa - technik ekonomista PDF Drukuj Email

W okresie od 03 do 31 stycznia 2014 roku w naszym Centrum praktykę zawodową w zawodzie - technik ekonomista realizowała III klasa Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie. Zajęcia odbywały się przez 5 dni  w tygodniu  przez 4 tygodnie. Uczniowie mieli możliwość odbywania zadań programowych w specjalistycznej  pracowni
Czytaj całość…
 
Kurs "Diagnosta samochodowy" - listopad/grudzień 2013 PDF Drukuj Email
W terminie od 22 listopada do 15 grudnia 2013r. zrealizowany został kurs "Diagnosta samochodowy" - ostatni w roku. Uczestnikami kursu były osoby prywatne. Tym razem przyjechały do nas z Kalisza i Zagórowa. Kurs realizowany był tradycyjnie już w trybie weekendowym. Jeden z uczestników odbywał zajęcia uzupełniające tylko z zakresu modułów: II  i  III, pozostali wszystkie 5 modułów.
Czytaj całość…
 
Kurs "CNC" - listopad/grudzień 2013 PDF Drukuj Email
W terminie od 28 listopada do 8 grudnia 2013r. w naszym Centrum zrealizowany został kolejny kurs: "Programowanie i obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie". Tym razem uczestnikami były osoby prywatne z Kalisza i Wągrowca. Tym razem liczba godz. kursu liczyła 60 godz. , a zajęcia odbywały się przez 4 dni w tygodniu.
Czytaj całość…
 
Kurs "CNC" dla PWSZ w Kaliszu PDF Drukuj Email

W tym roku jak w latach ubiegłych CKP zrealizowało na zamówienie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu specjalistyczny kurs z zakresu: "Programowanie i obsługa pionowego centrum obróbkowego DMC 635V ze sterowaniem Heidenhain." Uczestnikami kursu było 22 studentów III roku. Kurs przeprowadzono z podziałem na 3 grupy uczestników. 1 grupa studentów realizowała zajęcia w terminie od 2 do 13 września
Czytaj całość…
 
Kurs "Diagnosta samochodowy" - sierpień/wrzesień 2013 PDF Drukuj Email
Kolejny już 3 w tym roku kurs z zakresu: "Diagnosta samochodowy" w naszej Placówce dobiegł końca. Zrealizowany został w terminie od 23 sierpnia do 15 września br. Kurs przebiegał zgodnie z programem określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2004r. Liczba godzin kursu = 117. Tryb kursu = weekendowy. W kursie uczestniczyło 8 osób. Wśród uczestników znalazła się również pani.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 56 z 135


Migawki z galeriif
Odwiedzalność
Wizyt wczoraj: 173
Wizyt dziś: 12
Wszystkich wizyt: 481878
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
 
MaroNET .