aktualności
 nasze pracownie
 kwalifikacyjne kursy
 zawodowe

 kursy / oferta
 praktyczna nauka
 zawodu

bip
bipPoczta przez WWW
Login

Hasło

Kurs "Diagnosta samochodowy" - luty/marzec 2014 PDF Drukuj Email
Pierwszy w tym roku kurs "Diagnosty samochodowego" za nami. Zgodnie z oczekiwaniami cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony osób zamierzających podjąć zatrudnienie  na  stanowisku diagnosty samochodowego.    W terminie od 14.02.2014r.  do 09.03.2014r.  na zajęciach kursu w Centrum Kształcenia Praktycznego w Pleszewie uczestniczyło 11 osób.
Wśród uczestników 10 osób stanowiły osoby prywatne samofinansujące sobie kurs lub finansowane przez firmy, natomiast 1 osoba - uczestnik kursu skierowany był z PUP w Krotoszynie. Tym razem panowie uczestniczący w kursie przyjechali do naszej placówki z Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., okolic Jarocina, Kalisza, Zbąszynia, Przygodzic, Turku, z Cybinki i Rychwała.
Kurs realizowany był w trybie weekendowym, tj. w piątki, soboty i niedziele zgodnie z program zamieszczonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury - Dz. U. nr 246, poz. 2469 z dnia 04 listopada 2004 r. Załącznik nr 1, część I, II, III, IV, V, „W sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do Diagnostów” . Liczba godz. = 117. W ramach kursu przeprowadzano zajęcia teoretyczne w formie wykładów, pokazów, dyskusji, umiejętności posługiwania się dziennikami ustaw, przepisami, odnajdywania tych przepisów w źródłach. Przeprowadzano zajęcia praktyczne w formie ćwiczeń indywidualnych i grupowych, wypełniania stosownych druków, korzystania z programu sprzedażowego obsługującego SKP i przede wszystkim ćwiczenia polegające na badaniu pojazdów pod względem przeglądów technicznych, posługiwania się specjalistycznym sprzętem diagnostycznym.
Zajęcia praktyczne odbywały się na podstawowej stacji kontroli pojazdów oraz okręgowej stacji kontroli pojazdów.  Podczas tych zajęć uczestnicy mieli do dyspozycji  pojazdy na których przeprowadzali rzeczywiste badania techniczne, samochody osobowe, pojazdy powyżej 3,5t, autobus oraz cysternę do przewozu materiałów niebezpiecznych i łatwopalnych. Ponadto każdy uczestnik kursu otrzymał na własność odpowiedni zestaw dydaktyczno - szkoleniowy, w którym znalazł się segregator z przepisami aktualnymi, przykładowe zbiory pytań, teczka ADR, materiały na nośnikach CD i DVD.
Po kursie uczestnicy otrzymali Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dla diagnostów w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów w zakresie 5 części programu, zgodne ze wzorem stanowiącym Zał. 2 do Rozporządzenia MI. Ukończenie kursu uprawnia do przystąpienia do egzaminu przed Transportowym Dozorem Technicznym.WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII  >>>>>>> kliknij
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Migawki z galeriif
Odwiedzalność
Wizyt wczoraj: 241
Wizyt dziś: 109
Wszystkich wizyt: 551609
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
 
MaroNET .