aktualności
 nasze pracownie
 kwalifikacyjne kursy
 zawodowe

 kursy / oferta
 praktyczna nauka
 zawodu

bip
bipPoczta przez WWW
Login

Hasło

ZAKOŃCZYŁ SIĘ KURS DIAGNOSTY SAMOCHODOWEGO PDF Drukuj Email
W dniu 28 lutego 2010r. zakończył się realizowany w Centrum kurs "Diagnosty samochodowego". Kurs w wymiarze 117 godz. przeprowadzany był w systemie weekendowym,  w terminie od 05.02.2010r. do 28.02.2010r. Kurs wzbudził ogromne zainteresowanie wśród osób chcących uzyskać kwalifikacje diagnosty samochodowego. W kursie uczestniczyło 8 osób z terenu całej Polski.
Uczestnicy kursu przyjechali do naszego Centrum między innymi z: Kępna, Pogorzeli, Książa Wlkp., Słupi, Gorzowa, Włocławka, Bytomia Odrzańskiego. Wśród uczestników kursu były 2 osoby, które posiadały już uprawnienia podstawowe. Odbywały one szkolenie w zakresie  części: II, III, V w ramach szkolenia specjalistycznego (rozszerzenie uprawnień). Kurs realizowany był programem zgodnym z programem kursu dla diagnostów opublikowanym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 04.11.2004r. – Dz. U. Nr 246 poz. 2469 z 2004r. załącznik nr 1, część I, II, III, IV, V, załącznik nr 2 „W sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do Diagnostów”.
Uczestnicy kursu odbywali zarówno zajęcia teoretyczne w oparciu o najnowsze przepisy obowiązujące w temacie przeprowadzania badań technicznych pojazdów, jak i zajęcia praktyczne. Poznawali urządzenia diagnostyczne ich zastosowanie i działanie oraz obsługiwali je. Każda osoba wyposażona została w niezbędne materiały dydaktyczne w postaci papierowej i elektronicznej (zestaw obowiązujących przepisów, niezbędne Dzienniki Ustaw, Vademecum Diagnosty, materiały ćwiczeniowe, wzory dokumentów, itp.) Podczas zajęć praktycznych uczestnicy samodzielnie wykonywali ćwiczenia polegające na przeglądach okresowych samochodów osobowych, pojazdów przystosowanych do zasilania gazem, autobusu, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych (cysterna), pojazdu z przyczepą.
Kurs zakończył się w dniu 28 lutego 2010r. W dniu tym zorganizowano egzamin teoretyczny i praktyczny. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym i ukończyli kurs. Dla uczestników którzy realizowali tylko rozszerzenie uprawnień kurs zakończył się dzień wcześniej, tj.: 27 lutego 2010r. Wszystkie osoby otrzymały
zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dla diagnostów w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów (części: I, II, III, IV, V programu – 6 osób; części: II, III, V programu – 2 osoby) Zaświadczenia zgodne ze wzorem zamieszczonym w Załącznikiem Nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 04.11.2004r. w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów (Dz. U. Nr 246, poz. 2469). Teraz osoby te czeka tylko egzamin państwowy organizowany przez TDT.WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII  KLIKNIJ TUTAJ

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »


Migawki z galeriif
Odwiedzalność
Wizyt wczoraj: 248
Wizyt dziś: 149
Wszystkich wizyt: 550184
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
 
MaroNET .